Tiszta vízben, jó hűvösben állnak az edények. Nem mertem kivinni az idei magoncokat a kertbe.
Egy lótusz azért még ebben a hidegben is hozott két aprócska levelet.
A konténeresek is szépen pihennek, a vizet időnként töltsük utána.
A leveles ültetőedényt kivettem. A talaj felszínén algaszálak láthatók, ha nagyon szaporodnának érdemes leszedegetni. Nagy növénynél már nem szükséges a téli tisztogatás.
A lótuszmag jellegzetességei. A mag előkészítése és vetése. A magonc nevelése nagy virágzó növénnyé.
2012. december 17., hétfő
2012. december 16., vasárnap
Innami lótusz, mely 460 évig magjában pihent
Japánban, Utsunomiya város várának felújítása során a feltöltődött várárok rehabilitálása miatt munkálatokat végeztek. Az ősi várárok sekélyebb vizében lótuszokat is neveltek. Innami san és barátai 2009-ben a kiemelt agyagot kézzel áttapogatva mintegy 80 magot lótuszmagot találtak, melyek a betemetés óta a nedves agyagban aludták Csipkerózsika álmukat. A feljegyzések szerint a területen 1550-ben, 1590-ben, 1780-ban és 1850-ben végzetek olyan munkálatokat, amikor a magok a földbe kerülhettek. Kiegészítő kutatásokat végezve a legvalószínűbb, hogy a magok az 1550-as évekből valók.
Az eseményről több tudósítás jelent meg a japán sajtóban, ezek közül bemutatom a Sankei shinbun szeptember 29-i számban megjelent cikket. Az emlékfényképen az álló sorban a középen áll Innami san, a névadó.
Innami san a róla elnevezett lótusszal. Érdemes a hátteret is megnézni!
Forrás (japán honlapok):
Az Utsunomiya vár rekonstruált látképe
Az összegyűjtött magokat elvetették és jó pár növényt sikerült felnevelni. Az első virágzás, a nagy nap 2011. július 19-én jött el. A növények szépen átteleltek, s újra virágoztak, ehhez kapcsolódóan került sor az ősi növény elnevezésére. A lótusz nevére a társaság tagjai adtak javaslatot.
A 460 éve alvó magból kikeltetett növényt lótuszos barátunkról, Innami san-ról nevezték el. Szívből gratulálunk!
Nagyon szép halvány lila szimpla virágú, igen egészséges növény. A képeken az Innami lótusz megtermékenyített magtokja és a virága látható. Reméljük, hogy majd mi is kaphatunk ebből a középkori időket idéző növény magjából. Az eseményről több tudósítás jelent meg a japán sajtóban, ezek közül bemutatom a Sankei shinbun szeptember 29-i számban megjelent cikket. Az emlékfényképen az álló sorban a középen áll Innami san, a névadó.
Innami san a róla elnevezett lótusszal. Érdemes a hátteret is megnézni!
Forrás (japán honlapok):
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)